Wiejskie życie

RHD – biznes dla rolnika

RHD to rolniczy handel detaliczny, nowe ułatwienia dla mieszkańców wsi.

Moda na zdrowy styl życia, wymusza przystosowanie rynku do nowych wyzwań. Tak się składa, że propozycje ułatwień dla rolników w obszarze zbywania własnej produkcji, dobrze się w ten nurt wpisują.

Success is largely a matter of holding on after others have let go.

Od niedawna sprzedaż płodów rolnych jest możliwa, wprowadzono przepisy regulujące tą kwestię. Przepisy dotyczą produktów wytworzonych w ramach własnego gospodarstwa rolnego. Każdy mieszkaniec wsi lub osoba posiadająca ziemię, może w ramach własnych upraw, wytwarzać określone produkty i sprzedawać je przygodnym odbiorcom.

Warunki

Warunek jaki należy w takiej sytuacji spełnić, to zgłosić właściwemu organowi Państwowej Inspekcji Sanitarnej, podjecie takiej działalności. Wszelkie kwestie dotyczące takiej formy działalności rolniczej, regulowane są przepisami zawartymi w ustawie z 16 listopada 2016 roku, oraz rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 16 grudnia 2016 roku. Rolniczy handel detaliczny to forma działalność wymagająca jedynie rejestracji bez obowiązku zatwierdzenia w odpowiedniej instytucji państwowej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button