CzęściMaszyny

Jak dobrze przeprowadzić serwis Bizona?

Kombajnu Bizon wyprodukowanego w Polsce nie trzeba przedstawiać. Jest to tak wydajna i dobrze wykonana maszyna, że ​​do dziś z powodzeniem pracuje na polach w sezonie żniwnym. Istnieje wiele odmian żubrów, ale wszystkie mają wspólne cechy. Ułatwia to serwisowanie sprzętu, ponieważ można łatwo zlokalizować wszelkie usterki i zidentyfikować elementy, które wymagają wymiany. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że części Bizon są bardzo obszerne i niedrogie, dzięki czemu można utrzymać kombajn w dobrym stanie przez lata.

Podczas serwisowania kombajnu zbożowego należy najpierw wymienić wszystkie materiały eksploatacyjne. Mówimy tutaj konkretnie o oleju i filtrach, ponieważ zapewniają one prawidłowe działanie wszystkich mechanizmów. Więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest spuszczenie starego oleju oraz zakup i montaż nowego filtra. Części do kombajnów, takie jak filtry i ich wkłady filtracyjne, można zamówić w internetowym sklepie rolniczym. To bardzo wygodne rozwiązanie. Towar zostanie dostarczony pod wskazany przez Ciebie adres w ciągu kilku dni roboczych. W kombajnach Bizon pasek napędowy również może się zużywać i należy go również wymienić. Sprawdź, czy paski są odpowiednio napięte, a następnie sprawdź, czy wewnątrz nie ma pęknięć. W takim przypadku bezwzględnie konieczna jest wymiana tego konkretnego pasa, gdyż jego zerwanie podczas zbioru będzie oznaczało co najmniej dłuższy przestój maszyny.

Bezpieczeństwo i wygoda pracy

Podczas konserwacji kombajnu opłaca się również zapewnić operatorowi komfortową i bezpieczną pracę przez cały sezon żniwny. Mając Bizona z kabiną, warto zainwestować w klimatyzator na dachu, który jest łatwy w instalacji i podłączeniu. Dzięki temu operator może cieszyć się przyjemnym chłodzeniem nawet podczas upałów. Jedną z części Bizona, którą zdecydowanie warto sprawdzić i ewentualnie wymienić, jest fabryczna dmuchawa, która jest montowana fabrycznie na etapie produkcji niektórych modeli. Wentylatory często zawodzą, co uniemożliwia przewietrzenie kabiny i doprowadzenie świeżego powietrza. Nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, przez które należy rozumieć wydajne oświetlenie zewnętrzne. Mowa nie tylko o sygnalizacji świetlnej, która pozwala innym użytkownikom drogi zobaczyć kombajn po zmroku, ale także o światłach ostrzegawczych. Nie mają ich w fabryce, więc będziesz musiał sam zadbać o instalację, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Serwis i konserwacja Bizona nie są trudne, dzięki szerokiej dostępności części zamiennych do kombajnu. Można je zdobyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button