Technologia

Nowoczesne rolnictwo lubi rozwiązania techniczne rodem z XXI wieku

Najważniejsze wydarzenia
  • Knowledge is power
  • The Future Of Possible
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Tip of the day: That man again
  • Hibs and Ross County fans on final
  • Spieth in danger of missing cut

Nowoczesne rolnictwo jak każda branża współczesnej gospodarki korzysta z najlepszych rozwiązań technicznych. Wszechstronne materiały lub maszyny sterowane komputerami jak w filmach science-fiction to codzienność pracy rolnika.

Jednym z bardzo ważnych zagadnień jest problem coraz mniejszych zapasów wody, która nie spada już tak często z nieba jak dawniej. Uprawy pochłaniają bardzo duże ilości życiodajnego płynu. Dlatego wszystkie wynalazki w tej sferze są mile widziane i szybko wdrażane do produkcji masowej.

Nawadnianie!

Nowoczesne nawadnianie to na przykład taśmy kroplujące. Są to elastyczne przewody, które rozkłada się na polu. Najlepiej stosować je na plantacjach roślin uprawianych w ciasnych rzędach. Do takich upraw zaliczyć można truskawki, pomidory, ogórki lub fasolę i inne strączkowe.

Success is largely a matter of holding on after others have let go.

Giętkie przewody posiadają regularnie rozmieszczone spusty kroplujące. Woda dzięki konstrukcji węży dozowana jest niewielkimi kroplami wprost pod rośliny. Uprawy mają stały dostęp do wody i dostarczanych wraz z nią nawozów mineralnych.

post-image-1Dzięki nawadnianiu kroplowemu plony są znacznie większe.

Powiązane artykuły

Fomentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button