Technologia

Oświetlenie LED w ciągniku

Najważniejsze wydarzenia
  • Masz pytania? Zadaj je w komentarzu.
  • Jak Wam sprawdzają się LEDy w ciągnikach?
  • Lampy LED - jakie polecacie?

Oświetlenie LED i reflektory robocze LED stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak, ponieważ diody LED mają wiele zalet w porównaniu z żarówkami halogenowymi. Dlatego wielu rolników i usługodawców wymienia światła halogenowe w traktorach lub innych pojazdach na diody LED. Ciekawi Cię wszystkie zalety świateł roboczych LED? Przeczytaj korzyści tutaj.

Diody LED zapewniają więcej światła i widoczności

Zaleta 1: światła LED zapewniają lepsze oświetlenie i widoczność . Zaletami diod LED jest wysoka wydajność świetlna i niskie zużycie energii. Obraz świetlny żarówki halogenowej jest znacznie mniejszy niż diody LED. Ciekawi Cię różnica między lampami halogenowymi a lampami LED? Poniższy rysunek przedstawia porównanie halogenowego reflektora roboczego (po prawej) i reflektora roboczego LED (po lewej) z ciągnikiem.

Jasne i dużo światła

Podczas pracy w ciemności bardzo ważne jest jasne i odpowiednie światło. Im lepsze światło, tym więcej widzisz. W rzeczywistości przedłużasz swoje godziny pracy. Ale oznacza to również, że masz lepszy wzrok i możesz wykonywać swoją pracę lepiej i bezpieczniej. Dlatego dobrze się zastanów, jakiego rodzaju światła potrzebuje Twój klient w pracy.

Zaleta 2: światła LED mają przyjemniejsze światło

Oprócz oświetlenia LED zapewniającego więcej światła, to światło jest również przyjemniejsze dla oczu. Zobacz różnicę światła między lampą LED a halogenową. To ta sama lampa, ale gdy jest zbliżona do barwy światła dziennego, światło emitowane przez żarówkę LED uprzyjemnia ludzkie oczy. Fakt, że barwa światła LED jest ściślej dopasowana do barwy światła dziennego sprawia, że ​​oprócz tego można zmniejszyć zmęczenie i dłużej pracować. Czy musisz więc pracować na traktorze po ciemku? Wówczas pożądane jest, aby wokół pojazdu było przyjemne światło i móc kontynuować pracę.

LED jest lepsza dla środowiska

Zaleta 3: LED jest bardziej odpowiedni dla środowiska Kolejną zaletą jest to, że żywotność diod LED jest dłuższa niż innych typów diod LED. Na przykład diody LED będą działać przez 30 000 do 50 000 godzin, podczas gdy żarówki halogenowe będą działać krócej. Możesz także zaoszczędzić na kosztach wymiany diod LED.

Mniejsze wydzielanie ciepła. Ponadto diody LED wytwarzają również mniej ciepła, dzięki czemu są bardziej wydajne pod względem zużycia energii. Dioda LED zamienia dużą część energii w światło, dzięki czemu prawie się nie nagrzewa. Oznacza to, że prawie żadna energia nie jest tracona na ciepło. W przypadku innych typów żarówek procent ten jest znacznie niższy, co oznacza, że ​​ogrzewanie tych lamp spowoduje utratę większej ilości energii.

Ciepło wytwarzane w lampie LED musi być odpowiednio odprowadzane, aby zapewnić dobrą wydajność. Dlatego większość reflektorów roboczych jest wyposażona w przewodnik ciepła, na przykład wykonany z aluminium lub specjalnie opracowanego tworzywa sztucznego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button