Wiejskie życie

Hale brezentowe

Po zbiorach każdy z nas stara się jak najlepiej utrzymać plony w jak najlepszym stanie. Niestety koszt budowy magazynu słomy czy siana jest bardzo wysoki. Innym rozwiązaniem jest  szybsze, tańsze i z możliwością modernizacji hala brezentowa.

Hala namiotowa to magazyn używany przez cały rok, głównie do składowania produktów rolnych. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie zawilgoceniu, bo w ten sposób możemy zapobiec pojawianiu się pleśni, grzybów czy mikroorganizmów, a pojawienie się pleśni, grzybów czy mikroorganizmów będzie miało negatywny wpływ na jakość przechowywanych surowców. Folia aluminiowa wydaje się praktyczniejszym i szybszym sposobem przechowywania płodów, ale nic bardziej mylnego. Pod wpływem warunków atmosferycznych ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu. Dlatego magazynek namiotowy jest tutaj lepszy niż metalowa folia, która jest rozerwana i odsłonięta. Ten rodzaj przechowywania może wytrzymać warunki atmosferyczne, dzięki czemu można zachować jakość przechowywanych owoców.

Wykorzystanie hali!

W produkcji zwierzęcej odkryto również sposób wykorzystania tej hali. Po odpowiedniej modernizacji może służyć jako wieloletni spichlerz dla bydła mięsnego lub latem jako krowa mleczna.

Elementy konstrukcji wykonane są ze stali, co zapewnia wieloletnią trwałość. Dach wykonany jest z grubej plandeki, która chroni uprawy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Istnieje możliwość modyfikacji wielkości hali brezentowej w zależności od potrzeb naszego gospodarstwa. Wzniesienie tej konstrukcji nie wymaga żadnego fundamentu, co znacznie obniża jej koszt. Wystarczy płaska powierzchnia.

Pogoda

Warto pamiętać, że nie każdą halę można postawić we wszystkich częściach kraju. W zależności od warunków pogodowych na danym terenie stosuje się różne konstrukcje. W miejscach o silnym wietrze i obfitych opadach deszczu należy stosować konstrukcje z grubymi żebrami.

Dla gospodarstw z florą i fauną hala płócienna jest dobrym i ciekawym rozwiązaniem. Możemy stosunkowo tanio zwiększyć powierzchnię magazynową farmy.

Powiązane artykuły

Fomentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button